Spahiu në gjurmët e Ramës: Të rrethojmë Kryeministrinë më 21 Janar

Aleanca KuqeZi mblodhi sot strukturat dhe disa parti opozitare, ku shpalli strategjinë e protestave anti­qeveritare. Aleanca KuqeZi bën thirrje që në 21 Janar të rrethohet kryeministria.

“Rama e bëri gjakun ujë. Më 21 Janar te protestojme para kryeministrise. Padrejtesia e 21 Janarit, 4 vjet mashtrim. 21 Janar i harruar, drejtesi e vonuar. Me 21 Janar nisim maratonen e protestave opozitare. Nisja e protestave atje ku gjaku u be uje! Luftuan fukarenjte, pushtetin e moren maskarenjte!”, tha Kreshnik Spahiu.

LEXO DHE :  Meta bën paralajmërimin e fundit: Parlamenti me një dekret shpërndahet!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.