Sot shi, por ja si do të jetë moti përgjatë gjithë javës!

Dita e hënë ka nisur me reshej të dendura shiu në të gjithë vendin, ndërkohë që pritet që përgjatë gjithë ditës të vijojë e njëjta situatë.

Përsa u përket ditëve në vazhdim, moti do të jetë me shi deri ditën e premte. Sinopitikania Adiola Bani tha për News 24 se intensiteti i reshjeve nuk do të jetë i lartë. Ndërkohë fundjava pritet të ketë kthjellime dhe vranësira të vazhdueshme.

LEXO DHE :  Kunatat nxjerrin armët në Dibër

Temperaturat që janë ulur ndjeshëm me disa gradë, do të pësojnë rritje duke filluar që nga dita e enjte./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.