Sot dita më e nxehtë e vitit, termometri shënon mbi 41 gradë

Sot ishte dita më e nxehtë e vitit, duke shënuar temperatura mbi 41 gradë celsius. Temperaturat më të larta dy ditët e fundit u shënuan në Gjirokastër dhe Kuçovë me 41.6 gradë celsius. Sot në Tiranë temperaturat shënojnë  26.0 natën dhe 38.5 C në drekë.

LEXO DHE :  Çfarë u pëlqye dhe çfarë jo, te Kënga Magjike!

Këto temperatura të larta në Shqipëri, janë shënuar si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.