Soreca: SPAK të jetë urgjent funksionale

 

Abasadori i Bashkimit Evropian në vendin to  tonë Luigi Soreca, ka zhvilluar një takim me kreun e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi.

Gjatë takimit, Soreca ka vënë theksin te SPAK, duke kërkuar funksionimin urgjent të strukturës, që do të luftojë krimin e organizuar dhe korrupsionin në të gjitha nivelet.

LEXO DHE :  Arta Dade: Nëse opozita vazhdon kështu, PS do të marrë mandat të tretë!

“KLP në fazën e fundit të përzgjedhjes së kandidatëve. Është shumë e rëndësishme që SPAK të funksionojë sa më shpejt të jetë e mundur, për të përmirësuar luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, shkruan Soreca./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.