Sondazhi në Eurovizion, Jonida Maliqi kap majat!

Faqja zyrtare e Eurovizion “Wiwibloggs” e cila zhvillon sondazhe për këngën më të mirë, ka hapur prej javësh sondazhin se cila këngë mund të fitojë festivalin këtë vit.

Kënga përfaqësuese e Shqiëprisë, “Ktheju tokës” e kënduar nga Jonida Maliqi, aktualisht ndodhet në vendin e dytë me 2884 vota, ndërsa vendi i parë është i Holandës me 4433 vota.

LEXO DHE :  Dhuna në protestën para Ministrisë së Arsimit, profesoresha amerikane kundër studentëve

Këtë vit Eurovizion mbahet në Tel Aviv të Izraelit, dhe dy netët gjysëmfinale mbahen me 14 dhe 16 maj, ndërsa finalja me 18 maj./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.