Si ta largoni barkun e dhjamosur në dimër, pa shumë mundim!

Tani në dimër ne hamë çdo ushqim. Shumë kalori, shumë yndyra dhe si përfundim shumë kile dhe bark. Nëse rrobat e trasha të dimrit dhe temperaturat ekstremisht  të ulëta nuk ju motivojnë që të punoni dhe ushtroheni për t’u dobësuar, mos u lodhni! Dimri do ta bëjë gjithë punën për ju dhe nuk do të lodheni fare. Dritare.net ka sjellë për ju disa mënyra dobësimi, që do të tresin ushqimin e tepërt dhe do të nxisin metabolizmin për të djegur sa më shumë yndyrë, tani në dimër.

  • Ndihuni mirë/ Rezulton se serotoni, humori i mirë ndihmon trupin të djegë shumë e më shumë kalori.
LEXO DHE :  15 gjërat që s’duhet të harroni, t’i merrni në plazh

Për më shumë klikoni në fotogaleinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.