Si mund ta parandaloni, goditjen në tru!

Mbani nën kontroll presionin e gjakut dhe kolesterolin

Ju mund ta parandaloni shkaktarin kryesor të vdekjeve dhe të invaliditetit, goditjen në tru. Ndryshimi i stilit tuaj të jetesës dhe parandalimi i goditjes, vijnë si rezultat i shumë përpjekjeve, me qëllim një jetë më të gjatë. Goditja ishemike, hemorragjia cerebrale, apo sido që ta quani, vjen si rezultat i një jetese jo të mirë. Nëse ju ushtroheni, ushqeheni me një dietë të shëndetshme, dhe i thoni ‘stop’ duhanit, keni shpëtuar veten tuaj nga një rrezik i madh.

Është e domosdoshme të dini se çfarë ju vë në rrezik, të jeni në gjendje të njihni simptomat dhe nëse jeni duke pësuar ndonjë hemorragji cerebrale, apo jo. Konsiderojini këto këshilla të sjella nga dritare.net, si mundësia juaj për zvogëlimin dhe parandalimin e rrezikut të goditjes në tru.

  • Hani shumë perime! Nëse keni nevojë për një motiv për të ngrënë perime, është ky! Shpëtoni veten nga goditja në tru, këshillon dritare.net
LEXO DHE :  Meta paralajmëron konferencë për shtyp: Fakte tronditëse për grushtin e shtetit

Zbuloni më shumë në galerinë më poshtë!/ Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.