Si duken yjet e revistave prestigjioze në jetën reale

 

Të gjitha vajzat kur shfletojnë revistat më prestigjioze e ëndërrojnë veten sikur të ishin ato imazhi i kopertonave me famë botërore. Sigurisht që është një nder i madh të jesh  imazhi kryesor i revistës Vogue, për shembull. Por ajo që ne shohim në revistë ka marrë shumë kohë dhe përkushtim nga stafi që ka punuar për të sjell këtë produkt. Rol kryesor në revistë ka modelja që pozon, por në fakt pas modele janë me dhjetëra persona të stafit që punojnë për ta sjellë imazhin e saj si natyrale ose si bukuria më e rrallë në botë.

LEXO DHE :  Mihal Kokëdhima nuk përfaqëson vendin/Rama: Turistët të kënaqur me shërbimin në Shqipëri

Por në fakt edhe modelet më të famshme që njihen në mbarë botën përmes kopertonave të revistave, kanë një jetë si të gjithë të tjerët. Nuk flenë apo shkojnë në plazh me makeup.

Dritare.net ka zgjedhur që sot në këtë artikull t’ju tregojë krahasimin se si duken njerëzit e famshëm të revistave në jetën reale.

Mos humbisni fotot në galerinë më poshtë, shikoni ndryshimet nga fotot në majtë te ato në të djathtë./A.C/dritare.net

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.