Si do të jetë moti sot, e shtunë 25 maj 2019

Pjesa e parë e ditës së sotme, do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët, në të gjithë vendin. Në zonat malore, herë pas here, do të ketë vranësira të lehta.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojmë me kthjellime në zonat e ulëta dhe bregdetare, por vranësira të shpeshta do të shfaqen në ekstremin verior, duke rrezikuar shi të dobët.

LEXO DHE :  Ulen temperaturat, nesër shi në të gjithë vendin

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes. Edhe në mesditë ka rritje temperaturash, duke luhatur në vlerat ditore nga 10 gradë celsius deri në 27 gradë celsius./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.