Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Si do të jetë moti sot, e enjte 16 maj 2019

Si do të jetë moti sot, e enjte 16 maj 2019

Moti për ditën e sotme do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, që do të dominojnë përgjatë mëngjesit. Vranësirat më të dukshme paraqiten në kufirin lindor.

Mesdita sjell një zhvillim të vranësirave duke gjeneruar shi në të gjithë vendin, herë pas here në formën e shtrëngatave.

Nata sjell përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6 gradë celsius deri në 23 gradë celsius./E.B-dritare.net