Si do të jetë moti, e premte 7 dhjetor

Ditët e para të dhjetorit kanë qenë përgjithësisht të kthjellëta, por me vranësira të lehta në të gjithë vendin. Edhe këtë të premte, moti pritet të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe vranësirat kalimtare,  deri në mesditë, ku më pas priten të intensifikohen në zonat veriore dhe në qendër. Nga ‘meteoalb’ mësohet se temperaturat do të rriten gjatë mëngjesit dhe mesditës, duke luhatur vlerat ekstreme ditore nga -3 gradë celsius në 19 gradë celsius./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Detajet/ Ra nga 200 metra lartësi në Shkumbin, e shpëton rripi i sigurimit

 

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.