Si do të jetë moti, e premte 22 shkurt

Ardhja e një sistemi vranësirash do të kushtëzojë mot me vranësira të shpeshta dhe alternime kthjellimesh në pjesën më të madhe të vendit, më të dendura paraqiten në veri dhe zonat lindore duke gjeneruar dhe reshje të pakta shiu. Pasditja dhe mbrëmja zhvendosin vranësirat në zonat jugore-juglindore, ku priten edhe reshje dëbore.

LEXO DHE :  Zbulohen punët e Presidentëve amerikanë, para se të hynin në Shtëpinë e Bardhë

Nga ‘meteoalb’ mësohet se, temperaturat do të mbeten konstante në mëngjes, por do të bien në mesditë, duke luhatur vlerat, nga -3 në 16 gradë celsius./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.