Si do jetë moti, e shtunë 22 shtator

Për ditën e shtunë, moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare deri në orët e mesditës, më pas nuk do të ketë më prezencë vranësirash. Sinoptikanët parashikojnë mot të paqëndrueshëm, kryesisht në zonat malore ku do të jenë të pranishme edhe reshjet e shiut.

Sa i takon temperaturave sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikojnë se ato do të shkojnë nga 13 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 32 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulta. Me të njëjtin mot do të jetë edhe dita e diel, ndërkohë nga e hëna do të kemi një ulje të temperaturave. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Pajtohen dy këngëtaret e njohura!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.