Si do jetë moti, e mërkurë 15 gusht

Dita e mërkurë do të jetë e nxehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë. Kështu duhet të keni kujdes në pikun e vapës, në orët e drekës, pasi të matura në diell temperaturat shkojnë edhe dy tre gradë më shumë. Megjithatë  në orët e pasdites parashikohen edhe reshje shiu, të cilat do të vijnë në formën e shtrëngatave dhe do të prekin të gjithë territorin e vendit.

LEXO DHE :  Cilat janë disa nga misteret më të mëdha të  njerëzimit?

 

Ndërkohë që sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak shpjegojnë se në ditët në vijim do të kemi një ulje të temperaturave me dy deri ne tre gradë në vlerat e tyre maksimale. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.