Si do jetë moti, e hënë 20 gusht

Dita e hënë do të jetë kryesisht mot të kthjellët . Sipas sinoptikanëve të  Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë kësaj dite temperaturat do të jenë të larta, por nuk do të mungojnë vranësirat dhe reshjet e shiut, ato do të vijnë në formën e pikave, por në disa raste dhe si stuhi të lokalizua.

LEXO DHE :  Negociatat/ Cakaj: Shqipëria pret shpresëplotë, tetorin

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 14 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 36 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare.V.D/Dritare.net/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.