Si do jetë moti, e enjte 23 gusht

Dita e enjte do të jetë e nxehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 36 gradë.

 

Kështu duhet të keni kujdes në pikun e vapës, në orët e drekës pasi të matura në diell temperaturat shkojnë deri në 38 gradë. Por kapriço moti do të kemi edhe gjatë ditës së sotme. Kështu pas mesdite mund të kemi disa vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe stuhi lokale kalimtare.

LEXO DHE :  Çfarë po ndodh me euron? Turistët e zhvlerësojnë në nivelin më të ulët të 11 viteve!

 

Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak shpjegojnë se në ditët në vijim do të kemi një ulje të temperaturave me dy deri në tre gradë celsius V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.