Si do jetë moti, e diel 26 gusht

Ditën e diel moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të japin reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar. Sinoptikanët e Shërbimit Meterologjik Ushtrak shpjegojnë se reshjet  do të vijnë në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Megjithë karakterin lokal ato të shtrihen në të gjithë territorine  vendit.

LEXO DHE :  Prifti i shenjtë kasap

Sa i takon temperaturave ato sdo të shkojnë nga 12 gradë në vlerat e tyre minimale deri në 30 gradë në vlerat e tyre maksimale./ V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.