Shuhet legjenda e Tiranës, Fatmir Frashëri!

Fatmir Frashëri legjenda e skuadrës së Tiranës, ka ndërruar jetë. Pati fituar shumë beteja në fushën e blertë, kombëtare e ndërkombëtare, por atë me sëmundjen, edhe pse u përpoq shumë nuk arriti që t’ia dilte.

Mjeshtri i Madh i futbollit,  ndërroi jetë në moshën 79-vjeçare.

LEXO DHE :  Ç’ka mbetur tek “Rilindja” nga partizanët?

Fatmir Frashëri ka qenë jo vetëm një ish-lojtar triumfator dhe fitues trofesh te Tirana por edhe një trajner i suksesshëm si dhe president nderi te bardh e blutë një dekadë e gjysmë më parë./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.