Shqiptari mahnit jurinë në gjysëmfinalen e The Voice në Francë

Gjon Muharremaj është shqiptari i ciki ka arritur që të shkojë deri në gjysëmfinalen e “Rhe Voice of France”, ndërsa me performancën e tij ka mahnitur jurinë.

Ai ka interpretuar këngën “Rocket Man” të Elton John, ndërsa juria ka shprehur vlerësimet më të larta për interpretimin e Muharremajt.

LEXO DHE :  Arba Kokalari zgjidhet zëvendëspresidente e PE

Gjon Muharremaj, që njihet me emrin e artit “Gjon’s Tears” apo “Lotët e Gjonit”, i lindur në Zvicër, ka origjinë shqiptare, me babain nga Kosova dhe nënën nga Tirana.

Gjoni ka arritur që të kalojë në finale e madhe të këtij kompeticioni./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.