Shqipëri- Jordani, Mavraj: Luajtëm me mendjen tek Izraeli

Kapiteni i ri i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj në një prononcim për “Supersport” është shprehur se është i nderuar që mbanë shiritin e kapitenit. Sa i takon ndeshjes ai tha se, ata luajtën me mendjen ke Izralei.

“Shiriti i Kapitenit? Nuk pritet një nder kaq i madh. Jam i kënaqur pasi është nder i madh dhe tani ke shumë përgjegjësi. Ishim të fokusuar në ndeshje.

Miqësorja me Jordaninë nuk krahasohet me Izraelin. E dimë shumë mirë se çfarë na pret atje dhe sot kemi luajtur me mendjen te Izraeli. Kishim edhe ndryshime dhe nuk duhet t’i kushtojmë shumë vëmendje kësaj ndeshje. Mua më mungon ritmi por gjithsesi ia dola edhe pse mund të mos jem në 100% tim, pasi ka munguar për një kohë të gjatë”, u shpreh mbrojtësi shqiptar.V.D/dritare.net/

LEXO DHE :  Vrau tre vajzat e saj, nëna shqiptare fiton liri të pjesshme

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.