Shpërthen cisterna me naftë në Tanzani, 60 të vdekur dhe 70 të plagosur

Pas një shpërthimi të një cisterne me naftë në Tanzani, kanë mbetur të vrarë 60 persona, ndërsa 70 të tjerë janë plagosur.

Policia njofton se teksa po përpiqeshin ta ngrinin cisternën nga makina e përmbysur, ajo shpërtheu.

LEXO DHE :  Ardit Çuni mendon se pikët e Enedës për kolegët i ka vendosur Flori Mumajesi!

Incidenti ka ndodhur në rajonin Morogoro, që njihet si rrugë për transportimin e ngarkesave dhe karburanteve nga porti./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.