Shorti “Euro 2020”/ Ndahen grupet e eliminatoreve, ja kundërshtarët e Shqipërisë dhe Kosovës

Është hedhur shorti për grupet eliminatore të Evropianit, në Dublin të Irlandës, për 2020-n.  Janë 55 skuadra ato që do të ndahen në 10 grupe. 5 nga këto grupe do të jenë me nga 6 ekipe, ndërsa 5 të tjera me 5 ekipe. Në këtë shorte ishte edhe Shqipëria me Kosovën. Shqipëria mund të luajë ndaj të gjitha skuadrave pjesëmarrëse, me përjashtim të atyre në vazon e 4-t. Ndërsa Kosova nuk mund të luajë ndaj skuadrave të vazos 5./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Policia evakuon Kullën Eiffel, ja pse!

Shorti

VAZOT

VAZO 1
Angli, Holandë, Portugali, Zvicër, Belgjikë, Kroaci, Francë, Itali, Poloni, Spanjë

VAZO 2
Austri, Bosnjë Hercegovinë, Republika Çeke, Danimarkë, Gjermani, Islandë, Rusi, Suedi, Ukrainë, Uells

VAZO 3
Bullgari, Finlandë, Izrael, Irlandë e Veriut, Norvegji, Irlandë, Skoci, Serbi, Sllovaki, Turqi

VAZO 4
SHQIPËRIA
, Qipro, Estoni, Gjeorgji, Greqi, Hungari, Lituani, Mali i Zi, Rumani, Slloveni

VAZO 5
Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Ishujt Fare, Maqedoni, Gjibraltar, Kazakistan, KOSOVË, Luksemburg, Moldavi

VAZO 6
Andorra, Letoni, Lihtenshtejn, Maltë, San Marino

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.