Tërmeti shkund Shqipërinë, 4 goditje të reja. Ja ku u zhvendos epiqendra!

4 goditje të reja tërmeti janë shënuar vetëm ditën e djeshme. Ndërkohë, nga Saranda, që ishte epiqendra e tërmetit të parë, u zhvendos drejt Elbasanit, ku janë regjistruar lëkundje të tjera, në orët e para të mëngjesit. Ndërkohë, Sipas IGJEUM-it, lëkundja e fundit është shënuar në Shushicë të Elbasanit, me magnitudë 2 ballë dhe rreth 8 kilometra thellësi./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Miratohet kontrata për rrugën Milot-Balldren

termet

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.