Shkëlzen Berisha sulmon ndërkombëtarët: Po promovoni ‘putinizmin’

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ashpër kundër ambasadave të huaja në Tiranë.

Në lidhje me reagimin e përfaqësive diplomatike për protestat e dhunshme të opozitës, Shkëlzen Berisha shkruan se ndërkombëtarët po promovojnë ‘putinizmin’.

“Diplomatë që do duhej të mbronin fjalën dhe votën e lirë, promovojnë “Putinizmin” duke nxitur arrestimin e atyre që “guxojnë” ti “SULMOJNË” me parulla”, shkruan Berisha,

LEXO DHE :  Kastro Zizo pro shembjes së teatrit: Si pjesë e LSI, nuk pritej ky qëndrim i imi

Disa ditë më parë, një grup të rinjsh shkuan tek shtëpia ambasadorit të OSBE në Shqipëri, dhe i shkruan në mur ‘Borchard turp të vijë’./e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.