Shkarkimi/ Këshilltari i Metës: Mocioni i çunave të Shijakut kërkon instalim të narko-Republikës

Në një kohë që PS ka mbledhur firmat për të kërkuar nga Parlamenti shkarkimin e Presidentit ka reaguar këshilltari i Metës, Tedi Blushi i cili shkruan në Facebook se “Mocioni i çunave të Shijakut kërkon të instalojë Narko-Republikën”.

Blushi shkruan se presidenti është zgjedhur nga një parlament legjitim dhe jo nga ky i sotmi.

Reagimi i plotë i Tedi Blushit

LEXO DHE :  Kjo është arsyeja pse duhet të hani një lugë mjaltë, çdo mëngjes!

Ilir Meta është zgjedhur President nga një Parlament plotësisht legjitim, jo nga ky i sotmi. Nga momenti që ai është betuar me dorën mbi Kushtetutë i përket vetëm Republikës. Mocioni i “çunave të Shijakut” që kërkon të instalojë “Narko-Republikën” e bandave dhe oligarkëve do të marrë përgjigjen e merituar nga qytetarët e Republikës së Shqipërisë. Shqipëria e para!Shqipëria si gjithë Europa!/e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.