Shkarkimi i Metës, Komisioni Hetimor mblidhet sot për herë të parë

Sot për herë të parë do të mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar. Ky komision pritet të vendosë për shkarkimin ose jo të Kreut të Shtetit, pas vendimit të tij për të anuluar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore.

Si rend dite, është përcaktuar:

LEXO DHE :  Spiropali takim me shefen e misionit të  OSBE/ODIHR. E falënderon për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Shqipërisë

-Konstituimi i Komisionit Hetimor të Kuvendit

-Deklarimi i qëllimit të ngritjes së Komisionit me vendimin nr 84/2019 të Kuvendit;

-Zgjedhja e sekretarit të Komisionit Hetimor;

-Caktimi i relatorëve për hartimin e projekt rregullores së Komisionit dhe të planit paraprak të hetimit. /E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.