Shkarkimi i metës, ja kur flet Rama!

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet ditën e sotme për të diskutuar prej 5 orësh, në lidhje me dekretin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit.

Mazhoranca socialiste ka përgatitur një rezolutë që hapi i parë i nisjes së procedurës së shkarkimit të Presidentit, ndërsa kjo rezolutë do të votohet në fund të diskutimit.

Në lidhje me dekretin e Presidenti Meta, kryeministri Edi Rama pritet të mbajë fjalën e tij në orën 12:00.

LEXO DHE :  Rama i jep Yllin e Mirënjohjes/Presidenti i KE: Medalja më e madhe është çelja e negociatave

“Sot në 12.00 në Kuvendin e Shqipërisë, fjala ime në debatin e Rezolutës MBI AKTIN E PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS PËR SHFUQIZIMIN E DEKRETIT Nr. 10928, DATË 05.11.2018 “PËR CAKTIMIN E DATËS SË ZGJEDHJEVE PËR ORGANET E QEVERISJES VENDORE”.  Live në ERTV natyrisht😉”- shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.