Shihni si do dukej Michael Jakson, nëse nuk do të kishte bërë ndërhyrjet kirurgjikale!

Michael Jaksion është ikona e muzikës botërore. Ai na solli një sërë hitesh të përjetshme që ende vihen në çdo stacion radioje apo  edhe diskoteka. Megjithatë, vuajti nga shqetësime të rënda psikologjike dhe u detyrua të durojë një fëmijëri të tmerrshme abuzive në duart e babait të tij. Dritare.net sjell të dhënat e një dokumentari të kohëve të fundit, i cili synonte ta vendoste jetën e tij në perspektivën e duhur dhe të na tregonte më shumë për legjendën Michael Jackson. Dokumentari u përpoq t’i ofronte shikuesve një vështrim më të afërt tek personi që ai mund të ishte bërë në qoftë se ai nuk do të ndryshonte pamjen e tij në mënyrë kaq drastike me operacione të ndryshme plastike. Djali i vogël në foto nuk kishte idenë se ai ishte gati të niste një udhëtim për sukses.

LEXO DHE :  KQZ rrëzon kërkesën për regjistrimin e kandidates për Cërrikun, të Bindjes Demokratike

 

 

Ndërsa ai vazhdonte të rritej, Jackson përpiqej të kontrollonte të gjithë demonët brenda tij dhe këta demonë e detyruan të bënte pyetje për çdo aspekt të identitetit të tij personal.

Me kalimin e kohës, pamja e tij filloi të ndryshojë në mënyrë drastike. U deshën disa vite dhe shumë para, por djali i vogël që patë në fotot e mësipërme do të bëhej një njeri, i cili pothuajse ishte i panjohur kur krahasohej me fëmijën që ishte dikur.

Ja si do të dukej ai nëse nuk do të kishte bërë këto ndërhyrje plastike. V.D/Dritare.net/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.