Na ndiqni edhe në

Shëndet

Përfitimet shëndetësore që marrim nga konsumimi i qershive!

Përfitimet shëndetësore që marrim nga konsumimi i qershive!

Tani jemi zyrtarish në sezonin e qershive. Ato kanë pak kalori, por janë të pasura me një sërë vetish të tjera, pasi kanë efekt pastrues duke larguar toksinat si dhe forcojnë kapilarët e dhe zemrën.

Përfitimet shëndetësore që marrim nga konsumimi i qershive!

Vetitë e qershive janë të lidhura kryesisht me praninë e acideve organike dhe melatoninës, të cilat ndihmojnë veshkat për të eliminuar acidin urik dhe toksinat.

Kush ka probleme me hipertensionin, celulitin dhe fryrjen e këmbëve duhet të konsumojnë rregullisht qershi, madje në lëngun e gjetheve të tyre mund të fusin edhe këmbët për pesë minuta.

Përfitimet shëndetësore që marrim nga konsumimi i qershive!

Qershitë janë në gjendje që të forcojnë zemrën, të përmirësojnë qarkullimin e gjakut si dhe mbajnë nën kontroll hipertensionin./E.B-dritare.net

Përfitimet shëndetësore që marrim nga konsumimi i qershive!