Na ndiqni edhe në

Shëndet

Hani gjithmonë një mollë para gjumit. Ja pse!

Hani gjithmonë një mollë para gjumit. Ja pse!

Nëse gjithmonë jeni trembur se nuk duhet të hani asgjë para se të flini, ne të dritare.net do t’ju tregojmë se molla është një nga frutat që ju mund ta konsumoni pa frikë para gjumit.

Nuk do t’iu rëndojë në stomak, por do t’ju bëjë mirë.

Molla ka përmbajtje të lartë vitaminash dhe mineralesh, antioksidantë, polifenole dhe pothuajse fare yndyrë.

Hani gjithmonë një mollë para gjumit. Ja pse!

Vitamina C e mollës ndihmon në uljen e presionit të gjakut, përmirësimin e frymëmarrjes dhe uljen e nivelit të sheqerit në gjak, duke ju relaksuar.

Po ashtu, vitamina B6 ndihmon në djegien e yndyrave gjatë natës.

Hani gjithmonë një mollë para gjumit. Ja pse!

Nëse më parë keni pasur problem me gjumin, duke mos fjetur rehat, dritare.net ju sugjeron të hani ëdo natë para gjumit një mollë për një gjumë të qetë./E.B-dritare.net