SHBA, Kryemadhi takon zyrtaren e DASH, i tregon ‘hallet’e Shqipërisë

Monika Kryemadhi është pritur sot në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Çështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryetarja e LSI ndau me zj.Falatko opinionet dhe shqetësimet për situatën e rënduar politike dhe sociale në vend si dhe angazhimin politik të LSI në këtë moment delikat.

LEXO DHE :  A është ish-deputeti Mark Frroku ai që i ka rrëmbyer zemrën Rudinës?

Kryemadhi ka nënvizuar rolin e veçantë të SHBA për Shqipërinë bazuar edhe në vlerat e jashtëzakonshme të demokracisë, që Amerika përfaqëson për vendin tonë./e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.