Serie A/ Triumfon Roma, kalon Milanin e Lacion!

Ka nisur java e 23-të e Serie A, në Itali.

Në ndeshjen mes Romës dhe Kievos, kryeqytetasit kanë fituar në transfertë me rezultatin 0-3.

Në minutën e 9-të El Sharaui shënoi golin e parë, ndërsa në të 18-të, ishte Edin Dzeko që dyfishoi, dhe rezultatin e vulosi  Aleksandar Kolarov në minutën e 51.

LEXO DHE :  Kryemadhi: Unë nuk kam frikë zgjedhjet, Rama rrëzohet me votë

Me këtë fitore Roma kalon Milanin dhe Lacion, dhe ngjitet në vendin e 4 me 38 pikë.

Në vendi ne 3 të Serie A ndodhet Interi me 40 pikë, në të dytin Napoli me 51 pikë, ndërsa Juventus mban vendin e parë me 60 pikë./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.