Seria A zgjedh më të mirë nga porta në sulm, ja kur jepen çmimet!

Organizatorët e Kampionatit Italian kanë përzgjedhur lojtarët më të mirë në të gjitha pozicionet dhe kanë vendosur që për herë të parë dhe më pas lojtarët më të mirë të sezonit në Seria A çmimet do t’u dorëzohen në fushë gjatë ndeshjeve të javës së 37-të dhe 38-të para fillimit të ndeshjes së fundit të sezonit që do të luajnë në shtëpi.

Bazuar në statistikat e OPTA janë bërë klasifikimet për çdo kategori, ku merren parasysh ndeshjet e zhvilluara në Serinë A, në Kupë e Italisë dhe në Superkupën e Italisë.

LEXO DHE :  Myku vaginal, simptomat dhe si mund ta kuroni me metoda natyrale!

Fituesit e këtij viti kanë të drejtën që sezonin e ardhshëm të mbajnë në fanellë një stemë që përfaqëson çmimin.

Fituesit dhe ndeshjet kur do të jepet çmimi:

Portieri më i mirë: SAMIR HANDANOVIC (Inter-Empoli, java e 38-të)

Mbrojtësi më i mirë: KALIDOU KOULIBALY (Napoli-Inter, java e 37-të)

Mesfushori më i mirë: MILINKOVIC-SAVIC (Lazio-Bologna, java e 37-të)

Sulmuesi më i mirë: FABIO QUAGLIARELLA (Sampdoria-Juventus, java e 38-të) /e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.