Selatini, djali i dritës, në Tropojë

I gjithë vendi është përfshirë nga reshje të dendura bore, ku disa zona malore janë bllokuar dhe për pasojë kanë mbetur pa energji elektrike.

Në Lekbibaj të Tropojës, punonjësi i OSHEE, Selatin Paplekaj, ka sfiduar sasinë e madhe të borës për të riparuar rrjetin e tensionit të mesëm.

Pavarësisht kushteve të motit dhe dëborës e cila ka arritur ne 1 m ishte emergjente për të rregulluar linjën elektrike të 27 familjeve në Lekbibaj në Tropojës.

LEXO DHE :  Rama nxjerr videon: Pamje nga kantieri i Arenës Kombëtare

Dritare.net ju sjell fotot e një djali të jashtëzakonshëm. Për ne është i tillë, sepse ai vetë nuk e pranon. Bëj punën, thotë. Faleminderit Selatin!  Ti meriton gjithë duartrokitjet tona./Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.