Sekreti i jetëgjatësisë? Shmangni konsumin e mishit të kuq

Konsumimi i mishit të kuq lidhët ngushtë me problemet shëndetësore. Sipas një studimi të ri, u vërtetua se personat që konsumojnë këtë lloj ushqimi kanë 10% më shumë shance për një vdekje të parakohshme në krahasim me ata që nuk e konsumojnë.

Reduktimi i këtij mishi në dietën tuaj mund të shmangë një sërë sëmundjesh kanceroze. Doktorët rekomandojnë gjithashtu zëvendësimin e këtij ushqimi me proteina të tjera si: peshk, arra, drithëra dhe shumë perime të cilat zvogëlojnë rrezikun e vdekjes së parakohshme dhe rrisin shancet për jetëgjatësi. /L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Negociatat/ Kryemadhi: Ditë të trishta na presin!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.