Salvini: Kush më quan populist, më bën komplimet. Macron nuk njeh vlera

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini në nj ëintervistë të dhënë për mediat ndërkombëtare është shprehur se “populist” për të është një komplimet që i bëjnë.

“Është përdorur si fyerje ndaj meje, në fakt është një komplimet që më bëjnë”-ka deklaruar Salvini në një intervstë për CNN.

LEXO DHE :  I vë flakën vetes, vdes 40-vjeçari në Lezhë

Salvini gjithashtu sulmoi edhe Presidentin Emmanuel Macron i cili kritikoi atë në lidhje me refuzimin e emigrantëve.

“Macron flet për vlerat, por ai nuk i njeh vetë vlerat , dhe prandaj ata nuk kanë asnjë leksion për t’i dhënë Italisë”, tha ai./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.