Salianji: Dekretin e shqyrton Gjykata Kushtetuese

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Idajet Beqirir, për t’u çrregjistuar nga zgjedhjet, dhe si rrjedhojë do të zhvillohen dhe zgjedhjet lokale më 30 qershor.

Për vendimin e Kolegjit, ka reaguar ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, i cili tha se dekretin nuk e shqyrton askush tjetër përveç Gjykatës Kushtetuese, e cila nuk është funksionale.

 “Një parti me emër kodi, PUK kërkon të çregjistrohet, KQZ dhe Kolegji i thonë rri me zor se një ditë do ketë zgjedhje, Rilindja me gjithë çfarë ka thotë u gjykua dekreti!

LEXO DHE :  Linda Rama: Anijet ishin dikur Europa e shqiptarëve

Të gjithë e raportojnë sikur u rrëzua dekreti!

As u rrëzua as u rilind gjë, dekretet i gjykon GJK, zgjedhjet janë dita kur populli zgjedh përfaqësuesit jo dita kur regjimi imponon kush do abuzojë për ca kohë!”, shkruan Salianji./E.B-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.