Safet Bajri i dënuar në Belgjikë, i ‘forti’ i Shkodrës do e vuajë dënimin në Shqipëri

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka njohur vendimin e drejtësisë belge për Safet Bajri, duke lënë kështu në fuqi dënimin me 8 vite e 9 muaj burg për të fortin e Shkodrës.

Safet bajri është pjesë e grupit “Bajri”, i arrestuar në shtator të vitit 2018 ndaj të cilit është caktuar masa e sigurisë “arrest me burg pa afat”, nën akuzën e pjesëmarrjes në grup kriminal.

Shkodrani është dënuar në Belgjikë për shfrytëzim prostitucioni dhe grup të strukturuar kriminal.

LEXO DHE :  Cakaj: Kemi plotësuar kushtet, Shqipëria është gati për në BE

Safet Bajri nuk do ekstradohet drejt Belgjikës për të vuajtur dënimin për shkak se Shqipëria dhe Belgjika nuk kanë një marrëveshje, por kanë marrëveshje për njohjen e vendimeve ndaj ai do vuajë dënimin në Shqipëri, ndërkohë që do të hetohet për akuzat që jan ngritur nga akuza shqiptare./ e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.