Rumania nuk gjen paqe, mijëra persona kalojnë natën në rrugë

Rreth 12 mijë persona kanë mbushur sheshet e Bukureshtit duke protestuar në Rumani.
Rumunët pas protestave masive të fundvitit të kaluar dhe të pranverës së këtij viti, që nga dita e djeshme kanë mbushur rrugët për shkak të skandaleve të korrupsionit që kanë shpërthyer javët e fundit atje./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Mero Baze: Po digjet shansi historik për heqjen e kufirit Shqipëri-Kosovë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.