Rudina Hajdari: Opozita parlamentare, pro çeljes së negociatave

Ndërsa ndodhet në një vizitë zyrtare në Holandë bashkë me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçin dhe Taulant Ballën, deputetja e PD-së, Rudina Hajdari është shprehur se, opozita parlamentare është pro çeljes së negociatave.

“Si anëtare e NATO-s prej dhjetë vjetësh, Shqipëria është një faktor stabiliteti, sigurie e paqeje në rajon e më gjerë. Hapja e negociatave është e rëndësishme për të mos braktisur orientimin dhe destinacionin evropian të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor. Jo vetëm Qeveria, por edhe opozita parlamentare mendon se Shqipëria e meriton hapjen e negociatave në qershor.”,- tha Hajdari./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Mblidhnin bimë medicinale për bukën e gojë, dhunohen dy korçarët, njëri me urgjencë drejt Tiranës

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.