Vidhnin rroba në dyqane e qendra tregtare, arrestohen dy persona në Tiranë

Dy persona janë vënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi akuzohen për vjedhje të rrobave në dyqane dhe qendra tregtare. Të arrestuarit janë shtetasit F.,T.,34 vjeç, banues në Shkodër, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”, dhe  F.,GJ., 41 vjeçe banuese në Kamëz.

LEXO DHE :  Historia e zjarrëfikëses shtatzënë që i ka emocionuar të gjithë

Policia u ka gjetur dhe sekuestruar rroba të vjedhura, në momentin e ndalimit të tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim në më shumë se një herë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.