Ronaldinho i çudit të gjithë me vendimin e ri, ja ku do e shohim në 2018-n

Nga tutat sportive, te kostumi. Kjo është ideja e re e Ronaldinhos. Pasi ka kaluar një karrierë të shkëlqyer futbollistike,tashmë ylli brazilian po mendon që t’i futet politikës. Ai pritet që të emërohet si senator në zgjedhjet e tetorit të ardhshëm në Brazil. Ish-mesfushori i Barcelonës, Milanit, PSG do t’i bashkohet partisë së Jair Bolsanos. Ronaldinjo jo vetëm do të regjistrohet në parti, por do të emërohet edhe në Senat gjatë muajit mars të vitit 2018 transmeton Dritare.net

LEXO DHE :  Vasilika Hysi dhe Albana Vokshi debatojnë ashpër te Qytet Studenti, banorët: Latë nam!

Lajmi ende nuk është konfirmuar nga 37-vjeçari, i cili mesa duket do të ndjekë gjurmët e Romarios i cili gjithashtu la futbollit për t’ju futur politikës./D.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.