Rita Ora viktimë e mashtrimit, i vjedhin shuma të majme parash

Kontabilisti Andrew Munday ka pranuar se ka mashtruar klientë të profilit të lartë, duke iu vjedhur kështu 3.4 milionë paund.

Në mesin e të mashtruarve ka qenë dhe yllit i popit botëror me origjinë shqiptare, Rita Ora

Munday është shprehur se ka bërë mashtrimin, për të blerë shtëpi me paratë.

LEXO DHE :  Video/ PD i vuri zjarrin, Voltana Ademi: Nuk është djegur shkolla, vetëm kartonat e vendvotimit

Ky akt mashtrimi u realizua ndërsa kontabilisti punonte në firmën Blue Business Ltd, njofton policia.

Munday u deklarua fajtor në gjykatë, duke marrë 9 akuza mashtrimi.

Avokati i Rita Orës tha se një pjesë e mirë e parave janë rimarrë sërish./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.