Rezultati i fundit/ PS bie në 73 mandate, PD merr 1 më shumë

Rezultatet fundit të numërimit të votave flasin për një rënie të lehtë të numrit të votave të PS që i kanë kushtuar kësaj force një mandat më pak, respektivisht nga 74 mandate që ishte para pak minutash, tanimë PS ka 73 të tilla.
PD nga ana tjetër është rritur me një mandat duke shkuar në kuotën e 44 karrigeve në kuvend.
LSI deri më tani ka 18 deputetë.
Kujtojmë se rezultati mund të ndryshojë nga momenti në moment, për shkak të fluksit të lartë të numërimit të votave në rang kombëtarë./ dritare.net

LEXO DHE :  Për sytë, që mund të lexojnë përmes zërit!
Kuti të Numëruara 3606/5362
Nr. Partia Vota Vota në % Mandate
1  LSI 150710 14.39 % 18
2  PS 501885 47.91 % 73
3  PDK 2449 0.23 %
5  PR 2874 0.27 %
6  PD 297906 28.44 % 44
7 PBDKSH 1371 0.13 %
8  ADK 496 0.05 %
9  PSD 7701 0.74 % 1
10  AD 420 0.04 %
11  FRD 2979 0.28 %
12  PDS 1954 0.19 %
13  PDIU 48990 4.68 % 4
14  AAK 214 0.02 %
15  MEGA 1655 0.16 %
16  PKSH 699 0.07 %
17 APD               990 0.09 %
18 LIBRA 13298 1.27 %

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.