Rezart Prifti: Plani 8 pikësh i Ramës për studentët, perlë!

Pedagogu i ekonomikut Rezart Prifti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, e cilësoi me ironi si “perlë”, planin 8 pikësh të publikuar sot nga qeveria.

Prifti: Na jep një plan pune dhe mos më thuaj në parim i pranuam dhe hajde të bëjmë muhabet bashkë. Ishte një 8 pikësh legen komplet. Aktualisht, ata që janë me asistencë marrin bursë. Pika më e bukur është urgjent në janar publikimi i transparencës së buxhetit. Çfarë do bëjë ky? Tenderi i radhës. Do bëjë një platformë qendrore. Kishte ca pika perla. Bibliotekë digjitale. Unë nuk e di çfarë është. Do bëhet tenderi i radhës./ora news

 

LEXO DHE :  U akuzua se mashtroi në Festivalin e Kanës, ja ç'thotë Ermal Mamaqi!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.