Republikanët apo Demokratët? Taylor Swift e thotë hapur preferencën e saj politike

Ylli i muzikës botërore Taylor Swift, ka shfaqur hapur preferencat e saj politike në prag të zgjedhjeve për Kongres të 6 nëntorit në SHBA.
Këngëtarja ka mbështetur hapur demokratët në një atmosferë të ashpër politike që po mbizotëron në SHBA.

Këngëtarja 28-vjeçare shkruan në Instagram: “Unë gjithmonë do të hedh votën për atë kandidat që lufton për të drejtat e njeriut, që besoj se ne të gjithë meritojmë t’i kemi këto të drejta”.
Swift do të votojë në shtetin që udhëhiqet nga republikanët Tennessee, ndërsa dalja hapur pro demokratëve dhe shpërndarja e pikëpamjes së saj me 112 milionë ndjekësa në rrjete sociale, është mjaft e rëndësishme për kandidatët demokratë./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Skema/Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë euro TVSH

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.