Reduktimi i dënimit/ Si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin!

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda vendosi reduktimin e dënimit për Dritan Dajtin, i cili nga burg të përjetshëm do të kryejë vetëm 25 vjet. Dajti akuzohet për vrasjen e katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më 7 gusht të vitit 2009.

LEXO DHE :  Receta më e shijshme e dimrit, kungulli i pjekur në furrë!

Mësohet se, pro vendimit për reduktimin e dënimit kanë votuar Aleks Nikolli, Petrit Aliaj dhe Skënder Damini, kurse gjyqtarët nga Shkodra, Fuat Vjerdha dhe Lindita Hoxha kanë votuar pjesërisht kundër vendimit./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.