Rastet kur përdorimi i uthullës së mollës, rrezikon rëndë shëndetin!

Mos e pini pas ngrënies së ushqimit/ Mënyra më e mirë për të marrë përfitimet e uthullës së mollës është nëse ju e pini të holluar me ujë, ose pije të tjera, me barkun bosh. Prisni 20 minuta, pastaj hani ushqim sepse ju dëmton.

Uthulla e  mollës është e mbushur me përfitime shëndetësore, por ekziston një mënyrë e drejtë dhe e gabuar për ta përdorur atë dhe në këtë rast, “rruga e gabuar” potencialisht mund të jetë e rrezikshme dhe e pashëndetshme.

Dritare.net ka sjellë për ju 6 rastet kur përdorimi i uthullës së mollës, rrezikon rëndë shëndetin!

  • Mos e pini pas ngrënies së ushqimit

Mënyra më e mirë për të marrë përfitimet e uthullës së mollës është nëse ju e pini, të holluar me ujë, ose pije të tjera, me barkun bosh. Prisni 20 minuta, pastaj hani ushqim sepse ju dëmton.

Për më shumë klikoni fotogalerinë më poshtë!/Përshtati: Kadrijë Çako/dritare.net

LEXO DHE :  Dështimi i negociatave me BE, Rudina Hajdari këshillon qeverinë Rama

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.