Rama zbulon qëllimin e çadrës së PD: E mikluan, por unë e njoh Metën

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar në konferencën për shtyp, arsyet pse opozita u fut në protestë dhe ngriti çadrën para Kryeministrisë. Rama tha se PD kishte si qëllim të përçante koalicionin, duke mikluar Metën.

“Shansi ishte mundësia për të destabilizuar koalicionin duke u përpjekur të përçajë shumicën dhe duke mikluar Ilir Metën dhe LSI-në. Asnjëherë nuk kam besuar se kjo do të funksionojë se e kam njohur Ilir Metën. Përpjekjet e bëra nga Meta ishin pjesë e natyrshme e filozofisë së tij, jo si u lexuan rëndom përpjekje për të çarë koalicionin. Presidenti i zgjedhur bëri çdo përpjekje duke shkuar përtej vizës që sipas meje dhe nesh nuk duhet të kapërcehej nga askush në koalicionin tonë që kulmuan me adresimin që ai bëri duke shfrytëzuar marrëdhënien personale me presidentin e partive popullore”, u shpreh Rama.

LEXO DHE :  Nga e hëna ulen temperaturat

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.