Rama u kërkon bashkëpunim sipërmarrësve: Të luftojmë grabitqarët

Kryeministri, Edi Rama, ka zhvilluar një takim me sipërmarrësit. Ai ka kërkuar bashkëpunim të fortë me ta, për të luftuar grabitqarët e shtetit.

“Jeni të vetëdijshëm për sa shumë grabitqarë dhe parazitë, që ka në administratë, jeni të parët që këta ti luftojmë së bashku. Është e mundur, që këta qeveria i lufton edhe pa ju, po do të kërkojë edhe shumë kohë dhe do të ketë shumë plagë në trupin tuaj, se ata do shqyejnë çjerrin dhe dëmtojnë nëse di t’ua jepni,”- tha Rama, teksa u ka kërkuar që të mos bëhen palëme të korruptuarit.

LEXO DHE :  Angela Martini: Njerka më trajtonte si Borëbardhën, 10 vjeçe disa burra tentuan të më rrëmbenin

Rama përsëriti kërkesën ndaj sipërmarrjes, për të telefonuar direkt ministren, për çdo shqetësim të tyre, duke garantuar se do të ketë ndëshkim për çdo person, që është bërë pengesë dhe ka krijuar vonesa./L.P./Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.